Informatikai versenyfelhívás

Utolsó módosítás dátuma : 2016. december 08.

A Matematikai és Informatikai Intézete kétfordulós Informatikai versenyt rendez Alkalmazói és Programozói kategóriákban 3 fős csapatok részvételével

Tisztelt Iskolavezetés!
Tisztelt Igazgató Asszony/Úr!

Az idei évben az Eszterházy Károly Egyetem Matematikai és Informatikai Intézete kétfordulós Informatikai versenyt rendez Alkalmazói és Programozói kategóriákban 3 fős csapatok részvételével.
Örömmel fogadnánk, ha iskolájuk csapato(ka)t indítana a versenyen.
Néhány információ a versenyről:

• A verseny két kategóriában kerül meghirdetésre:
  • Az Alkalmazói kategóriában a középiskolák érettségivel nem rendelkező (tipikusan 9–12. osztályos) tanulóiból álló maximum 3 fős csapatok vehetnek részt. A feladatok jellege és nehézsége alapján inkább 11-12. osztályos tanulók jelentkezését várjuk.
  • A Programozói kategóriában a középiskolák érettségivel nem rendelkező (tipikusan 9–12. osztályos) tanulóiból álló maximum 3 fős csapatok vehetnek részt. A feladatok jellege és nehézsége alapján itt is inkább 11-12. osztályos tanulók jelentkezését várjuk.
  • Mindkét kategóriában a középiskola matematikai és informatikai tananyagokra épülő feladatokat kell megoldani. A programozói kategóriában használható programozási nyelvek: C/C++, C#, Java, Free Pascal
  • Regisztrációs időszak: 2016.11.15.-2016.11.26.
  • Az első (online) forduló feladatainak letöltése és beküldése: 2016.12.05.-2016.12.12.
  • A második, helyszíni forduló: 2017.01.14.

További információk, a verseny kiírása és szabályzata a verseny honlapján található: http://infoverseny2016.uni-eszterhazy.hu/

Kérjük, hogy az érintett kollégáinak figyelmét hívja fel rendezvényünkre!

A verseny díjazása: a döntőbe jutott csapatok a verseny szponzorai által felajánlott értékes díjakat kapják.

Várjuk a csapatok nevezését!

Üdvözlettel:

Dr. Hoffmann Miklós sk.