TTK Kari TDK Nap a Matematikai és Informatikai Intézetben

Utolsó módosítás dátuma : 2014. október 05.

Április 17-én 10 órától került megrendezésre a Természettudományi Karon a Kari TDK Nap. Ennek keretében intézetünk három hallgatója számolt be kutatási eredményeiről. Az elhangzott előadásokat látva a jelenlévők képet kaphattak arról, hogy milyen területeken végezhetnek önálló kutatómunkát hallgatóink.

Előadó

Évf.

Előadás címe

Témavezető

Lázár Szilvia

III. PTI

"Tetszőleges" bitméretű egész számokkal végzett műveletek a moduláris aritmetika szabályai szerint, determinisztikus és pszeudó prímtesztek

Dr. Liptai Kálmán
főiskolai tanár
Keresztes Péter
címzetes főiskolai docens

Lőrincz Gábor

Napkövetés megvalósítása mikrokontrollerrel

Dr. Geda Gábor
főiskolai docens

Nagy Ferenc Attila

III. PTI

Számítógépes és mikrokontrolleres környezet a mérés, érzékelés és vezérlés területén - Rádióamatőr állomásvezérlő program

Dr. Geda Gábor
főiskolai docens

Természetesen a lehetőségek köre ennél szerteágazóbb. További területeket ismerhettünk meg Dr. Juhász Tibor és Király Roland hozzászólása alapján. Dr. Kovács Emőd, Dr. Geda Gábor és Gregus Tamás arról beszéltek, hogy miért érdemes és hogyan lehet eredményesen TDK-kutatást folytatni. Tamás szavainak hitelességét a XXXI. OTDK-n megszerzett I. díj támasztja alá. A rendelkezésre álló idő még így sem engedte meg, hogy megismerhessük a lehetőségek teljes palettáját, így azt javasoljuk, hogy az érdeklődők személyesen keressék intézetünk oktatóit.