Hallgatói Kutatói Ösztöndíj

Utolsó módosítás dátuma : 2016. június 24.

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma az Új Nemzeti Kiválóság Program keretében meghirdette a Hallgatói Kutatói Ösztöndíjat

Az Új Nemzeti Kiválóság Program célja, hogy támogassa a hazai kutatói és alkotóművészi utánpótlást, a tudományos és művészeti pályán való elindulást, majd pályán tartást, valamint a nemzetközi szinten is kiváló tapasztalt kutatók és alkotók kutatómunkáját. A program 2016-ban meghirdetésre kerülő ösztöndíjpályázatai, a felsőoktatásban részt vevő hallgatói, kutatói kiválóságot támogatják olyan - alapképzésben, a mesterképzésben vagy a doktori képzésben részt vevő - hallgatók, doktorjelöltek, valamint fiatal oktatók, kutatók támogatásával, akik a felsőoktatási intézményben eredményes kutatási és alkotói tevékenységet folytatnak. A program a kutatói és alkotói kiválóságot minden tudomány- és művészeti területet figyelembe véve kívánja elősegíteni a tudományos kutatásokat és az innovációt.

Megjelenő Pályázatok:

• Felsőoktatási Alapképzés Hallgatói Kutatói Ösztöndíj Pályázati Felhívás és Pályázati Útmutató
  • Felsőoktatási Mesterképzés Hallgatói Kutatói Ösztöndíj Pályázati Felhívás és Pályázati Útmutató
  • Felsőoktatási Doktori Hallgatói, Doktorjelölti Kutatói Ösztöndíj Pályázati Felhívás és Pályázati Útmutató
  • Felsőoktatási Posztdoktori Kutatói Ösztöndíj Pályázati Felhívás és Pályázati Útmutató

Minden Pályázati Útmutatónak két melléklete van:

1. sz. melléklet: Az Új Nemzeti Kiválóság Program (ÚNKP) 2016/2017. évi támogatott intézményeinek listája
  2. sz. melléklet: Pályázati Adatlap (kitölthető, Excel dokumentum), 2 féle:
    • Pályázati Adatlap az alapképzés-, mester (osztatlan) képzés, doktori képzés hallgatói és a doktorjelöltek részére,
    • Pályázati Adatlap a posztdoktorok részére.

Minden Pályázati Adatlapnak 4 melléklete van:

• Igazolás a tanulmányi eredményekről - sablon, 2 féle:
    • Igazolás a tanulmányi eredményekről sablon az alapképzés-, mester (osztatlan) képzés, doktori képzés hallgatói és a doktorjelöltek részére,
    • Igazolás a tanulmányi eredményekről sablon a posztdoktorok részére.
  • Kutatási terv - sablon - egységes,
  • A felsőoktatási intézmény szándék nyilatkozata - sablon - egységes,
  • Pályázói nyilatkozat - sablon - egységes.

Szintén a pályázati dokumentáció részét képezi az Új Nemzeti Kiválóság Program nemzeti felsőoktatási kiválóságról szóló 24/2013. (II. 5.) Korm. rendelet 12. §-ának (4) bekezdése alapján meghatározott Ösztöndíj Működési Szabályzat, valamint annak három melléklete:

1. számú melléklet: a 2016/2017. évi pályázati fordulóban meghirdetésre kerülő ösztöndíjpályázatok, ösztöndíj összegek (célcsoportonként)
  2. számú melléklet: a 2016/2017. évi pályázati fordulóra vonatkozó feladat- és ütemterv
  3. számú melléklet: a 2016/2017. évi pályázati fordulóra vonatkozó intézményi ÚNKP ügyintézők neve, elérhetősége (a 3. sz. melléklet 2016. június 3-án kerül fel a honlapra)"

Az összes dokumentum letöltése egyben

Bővebb információt a Projektfejlesztési- és koordinációs Osztály oldalon találnak.

További felvilágosítást Vigh Gergely ügyintéző ad az alábbi elérhetőségeken:
3300 Eger, Eszterházy tér 1., A/129
+36/36-520-400/2250