Dr. Király Bertalan emlékére

Utolsó módosítás dátuma : 2019. március 27.

Fájó szívvel tudatjuk, hogy Dr. Király Bertalan, a Matematikai és Informatikai Intézet egykori munkatársa, életének 71. évében elhunyt

Elhunyt Király Berti kollégánk. Az Intézetünknek jó néhány oktatója annak idején – hallgatóként – tőle tanulta meg az algebra alapjait. Egy olyan tanárgeneráció tagja volt ő, akik talán nálunk egyértelműbben és tisztábban látták és élték meg a világot, a rosszat rossznak, a jót jónak tartva, a véleményüket mindig egyenesen és egyértelműen megfogalmazva, akármi is lett légyen annak következménye. A matematika tiszteletét és szépséges szigorúságát generációkba átplántáló tanár volt ő, aki sem a diákok körében, sem tágabb értelemben nem tűrte a sunnyogást, a lavírozást, a kettős beszédet, de aki a hallgatókban mindennél többre értékelte a tudásszomjat és a szorgalmat. Megőrizzük őt jó emlékezetünkben.