Beszélgetés robotika oktatásról a TV Egerben

Utolsó módosítás dátuma : 2020. december 16.

A TV Eger interjúja a robotika oktatásáról az Informatikai Kar oktatóival: Dr. Geda Gáborral és Dr. Komló Csabával

A meghívott vendégek Dr. Geda Gábor (egyetemi docens, Matematikai és Informatikai Intézet) és Dr. Komló Csaba (adjunktus, Digitális Technológia Intézet) feltárták a robot és a robotika szavak eredetét, valamint meséltek a robotok szerepéről életünk különböző területein. Az interjú során bemutatásra került az a 3. generációs EV3 névre hallgató LEGO robot, amely programozási célokra jött létre, illetve a We-Do elnevezésű, amely óvodások és alsó tagozatos iskolások oktatását támogatják. Egyetemünkön megtalálhatóak és az oktatásba bevonásra kerültek ezek az eszközök, ahogyan az interjúban bemutatott mikrokontrollerek is.
A robotika oktatásának célja a problémamegoldó és az algoritmizáló gondolkodásmód kialakítása és fejlesztése a tanulókban.

Az interjú megtekinthető a következő elérésen: http://www.tveger.hu/2020/11/03/a-mi-tortenetunk-2-resz-2020-11-03/

A beszélgetés 44 percnél kezdődik.